En tävling från Norra till Södra!

Resultat och bilder Berg till Berg 2014

Bra kämpat alla löpare idag, vilken härlig löparfest vi fick! Kul att vi kan för tredje året växa med lite lagom deltagare och publik. Tack för en kul dag och grattis till Andreas och Elin som var årets vinnare!

Har ni mer bilder så får ni gärna mejla eller lägga på Instagram #bergtillberg

Herr Löpning 10 km
Placering – Startnr – Namn – Tid – Differens

1. 179 SVANEBO Andreas – 38:38, 0
2. 184 ELIAS Lebremeskel – 41:03, 2:25
3. 137 SUNDKVIST Johan – 41:13, 2:35
4. 181 REX Thomas – 42:07, 3:29
5. 164 NORDENSSON Niklas – 43:10, 4:32
6. 153 LAGERGREN Emil – 43:19, 4:41
7. 130 VESTBERG Robert – 44:00, 5:22
8. 163 SILTAMÄKI Jimmy – 45:26, 6:48
9. 122 RICHNAU Jan-Erik – 45:31, 6:53
10. 140 ANDERSSON Fredrik – 45:49, 7:11
11. 152 ANKA Kalle – 45:58, 7:20
12. 109 WESTMAN Adam – 46:06, 7:28
13. 171 SKOOG Magnus – 46:28, 7:50
14. 139 MONTELIN Henrik – 47:02, 8:24
15. 135 NORSTEDT Johan – 47:07, 8:29
16. 146 WENNERHORN Göran – 47:43, 9:05
17. 183 FRÖJD Örjan – 47:47, 9:09
18. 136 KRISTOFFERSON Philip – 47:58, 9:20
19. 158 HELLQVIST Fredrik – 48:17, 9:39
20. 160 EKDAHL Mats – 48:39, 10:01
21. 124 SJÖLUND Lars – 48:44, 10:06
21. 177 VERMEULEN Sander – 48:44, 10:06
23. 162 NORDIN Anders – 49:15, 10:37
24. 108 HÄSSLER Martin – 49:22, 10:44
25. 118 CARLSSON Daniel – 49:25, 10:47
26. 117 EDBLOM Hampus – 50:03, 11:25
27. 170 WIBERG Jonas – 50:08, 11:30
28. 126 JÖRG Mattihas – 50:09, 11:31
29. 157 SVAHNSTRÖM Johnny – 50:12, 11:34
30. 147 TUVESSON Ola – 50:18, 11:40
31. 168 SJÖLUND Johan – 50:26, 11:48
32. 165 STÅHL Kristoffer – 50:39, 12:01
33. 166 TEESAAR Elmo – 50:48, 12:10
34. 161 NILSSON Fredrik – 50:52, 12:14
35. 148 KAATMAN Christian – 50:59, 12:21
36. 111 HULTDIN Mathias – 51:00, 12:22
37. 125 BERGSTRÖM Jörgen – 51:15, 12:37
38. 169 JONSSON Stefan – 51:38, 13:00
39. 151 SUNDKVIST Christer – 51:39, 13:01
40. 155 RÖSTH Christer – 52:02, 13:24
41. 129 NORDLANDER Benny – 52:55, 14:17
42. 116 SVENSSON Charles – 53:05, 14:27
43. 105 FINELL Peter – 53:08, 14:30
44. 115 HELLANI Khodor – 53:50, 15:12
45. 128 BRUNDIN Johan – 54:01, 15:23
46. 173 ELF Jörgen – 54:08, 15:30
47. 182 RYDLUND Jonas – 54:30, 15:52
48. 178 LIDIN Emil – 54:40, 16:02
49. 142 ELF Magnus – 54:43, 16:05
50. 159 THEANDER Karl – 55:07, 16:29
51. 131 JOHANSSON Robert – 55:13, 16:35
52. 138 LJUNGBERG Michael – 55:53, 17:15
53. 121 BRINK Anders – 56:06, 17:28
54. 110 VON WALDEN Douglas – 56:18, 17:40
55. 154 TIDESTRÖM Petter – 56:31, 17:53
56. 175 RÖNNBÄCK Martin – 56:32, 17:54
57. 176 ÖSTERLUND Sebastian – 56:35, 17:57
58. 167 BOSTRÖM Thomas – 56:38, 18:00
59. 123 SJÖLEN Dick – 58:56, 20:18
60. 180 JOHANSSON Rolf – 59:28, 20:50
61. 156 BORELL Stefan – 59:38, 21:00
62. 127 ERIKSSON Simon – 1:00:45, 22:07
63. 149 STENSKOG Tomas – 1:01:16, 22:38
64. 143 BRUNDIN Joakim – 1:01:36, 22:58
65. 133 SEVERIN Björn – 1:02:19, 23:41
66. 101 BRANDSTRÖM Patrik – 1:03:08, 24:30
67. 112 JÖNSSON Thomas – 1:04:37, 25:59
68. 134 BÄCKSTRÖM Bengt-Erik – 1:05:40, 27:02
69. 103 HOLMGREN Emil – 1:07:01, 28:23
70. 120 FRANK Per – 1:07:14, 28:36
71. 174 BENEUS Endrit – 1:07:40, 29:02
72. 172 WAHLQVIST Petter – 1:16:27, 37:49
73. 141 VON WALDEN Oliwer – 1:22:38, 44:00

Dam Löpning 10 km
Placering – Startnr – Namn – Tid – Differens

1. 264 WIDEGREN Elin – 49:46, 0
2. 272 LUNDGREN Zara – 51:20, 1:34
3. 249 BACKLUND Linda – 52:18, 2:32
4. 267 ENGBERG Marie-Louise – 52:27, 2:41
5. 275 TÖRNECRANTZ Elin – 53:41, 3:55
6. 278 BÄCKMAN Minna – 53:57, 4:11
7. 257 CARLSSON Christina – 55:24, 5:38
8. 268 PETTERSSON Linda – 57:16, 7:30
9. 270 HULLING Terese – 57:52, 8:06
10. 269 EDIN Ida – 58:40, 8:54
11. 259 MAGNUSSON Eva – 1:00:05, 10:19
12. 260 MATORINA Elena – 1:02:21, 12:35
13. 265 MAGNUSSON Lisa – 1:02:27, 12:41
14. 280 NIKIFOROVA Katja – 1:03:15, 13:29
15. 279 PALM Malin – 1:05:14, 15:28
16. 244 STEN Lisette – 1:05:18, 15:32
17. 258 HENRIKSSON Jina – 1:05:36, 15:50
18. 250 NILSSON Lisa – 1:07:40, 17:54
19. 248 BRÄNSTRÖM Amanda – 1:07:59, 18:13
20. 255 JÖNSSON Kristina – 1:09:26, 19:40
21. 261 NORDLANDER Ewa-lotta – 1:10:12, 20:26
22. 262 LINDBLOM Marika – 1:10:34, 20:48
23. 273 KLING Jenny – 1:10:57, 21:11
23. 274 WADELL Lena – 1:10:57, 21:11
25. 276 TOTT Johanna – 1:14:18, 24:32
26. 271 HALLBERG Matilda – 1:14:26, 24:40
27. 277 VON WALDEN Anette – 1:22:58, 33:12
28. 263 LUNDGREN Veronica – 1:25:24, 35:38
29. 247 SVENSSON Anna – 1:34:48, 45:02

EJ PLACERADE
Herr Löpning 10 km

102 OLAVI Joakim
104 ÅSLUND Mikael
106 HENRIKSSON Jörgen Henriksson
107 SOHLIN Mikael
113 NILSSON Conny
114 LAMA Ababa
119 JANSSON Hans-Erik
132 KARLSTRÖM Morgan
144 STRANDÉN Kim
145 NILSSON Staffan
150 KONGSHOLM Lars

Dam Löpning 10 km
245 BJÖRKEBÄCK Kristin
246 HÖGLUND Malin
251 KARLSSON Annelie
252 ANDERSSON Marina
253 BÄCKSTRÖM Therese
254 BERGSTRÖM Alexandra
256 NILSSON Jessica
266 ENGSTRAND Erika

IMG_3308IMG_3299IMG_3293IMG_3290

IMG_3287IMG_3283IMG_3277IMG_3274

IMG_3268IMG_3262IMG_3259IMG_3254

IMG_3250IMG_3249IMG_3248IMG_3220

IMG_3213IMG_3206IMG_3200IMG_3303

IMG_3304IMG_3288IMG_3267IMG_3231

IMG_3208IMG_3205IMG_3198IMG_3291

Comments are closed.